YetAnotherForum
Добрeдојдовте Пребарај | Активни Наслови | Најави Се | Регистрирај Се

3 Страници<123
Dojdete tuka.pomognete da go srusime vmro !
dras
#41 Испратено : понеделник, 27 септември 2010 12:24:05
Ниво: Newbie

Групи: Registered

Поврзани: 27.09.2010
Пораки: 0
Поздрав до сите форумџии на форумов на СДСМ,
Јас секако дека сум нов член на форумов на СДСМ, и ја бирав последнава тема, да се огласам,
не дека е во прашањето самото „рушење“ на ДПМНЕ!,...луѓето од ДПМНЕ очигледно ќе мораат да си одат,....,
прашањетое само кога?... но гледам дека има малку активни коментри во дебатата по оваа тема,... хм, а и малку теми!...односнои теми, за разговор!?....... но во секој случај ќе се обратам баш на темава,...вака никој нема да срушите!...ако само коментирате кој на кој форум!?...и зошто бил баниран?.. и му бил забранет пристап
одреден временски период!?... хм за јавноста требаат аргументи,...односно пристап за вистинска
дебата,...добро - лошо!?,...и сега е моментот на граѓаните да им се презентира стварната состојба на
ДПМНЕ,.... 100 чекори,.... ЛОШО за граѓаните на РМ....па време е, кога сте отвориле ваква тема
да поработите во тој правец!? и да презентирате нешто опипливо....
dras
#42 Испратено : понеделник, 27 септември 2010 12:30:01
Ниво: Newbie

Групи: Registered

Поврзани: 27.09.2010
Пораки: 0
Поздрав до сите форумџии на форумов,
...хм или нешто не ми е јасно,...
или лоша постапка сум избрал меѓутоа направив утка во постот,
ако на форумов има администратор, можеби би можел да го врати постот кој
за жал беше одбиен можеби по моја грешака!?....
N.C.D.
#43 Испратено : понеделник, 27 септември 2010 22:48:59
Ниво: Newbie

Групи: Registered

Поврзани: 16.12.2009
Пораки: 16
Локација: Skopje
Bregalnicki Напиша:
ТУКА ЛИ СИ N.C.D. IMA DOBAR DIJALOG NA VODENICATA

Brate dovagaj na www.vodenica.tv da vidis kako gi meleme vbrovcite...ima mnogu interesni temi.....moronite od dpmne se vo panika.....toa go kazuva i poslednata anketa....
...dojdete site sto pomasovno....
bregalnicki
#44 Испратено : недела, 03 октомври 2010 21:31:04
Ниво: Newbie

Групи: Registered

Поврзани: 21.06.2010
Пораки: 40
Локација: Делчево , с.Ѕвегор
Ај поздрав и до тебе Драс. Мислам мислам да се јавам ама некако не ми иде во глава а читајќи го пишаното од
тебе.Добро е што се учленуваш во овој форум,сакав да се воздржам ама ете на можам.
Не е во прашање РУШЕЊЕ на оваа ненародна влада но е ЗАДОЛЖЕНИЕ и на мене и на тебе и на сите кои гледаат што работи и како работи режимот на ДИКТАТОРОТ ГРУ.
Велиш "Вака никој нема да СРУШИТЕ" "нa јавноста и требат рагументи".Јавноста од
СДСМ ги знае рагументите,јавноста од ДРПАЈМЕНЕ не ги знае или ги знае ама не смее
уста да отворат оти знаат со каква КРЕАТУРА Angry имаат работа.
Една можност и начин да се влијае со укажувањето на мрлавштините на на овој режим
е и тука на разни форуми и интернет страни оти се знае дека во рацете на ДИКТАТО
РОТ е сите информативни гласила и ТВ(скоро)па затоа СДСМ и опозицијата тешко дока
жуваат со дадените аргументи преку тие информативни гласила.
Не доаѓа НЕШТО ОПИПЛИВО да објави ТВМуТаВа телевизија ЅИНГОТВ КАНАЛизација5 или
ВЕЧЕР на "блатас" Нова Македонија и.т.н
Туку,добро дошол и коментирај тука.
ato
#45 Испратено : петок, 15 октомври 2010 10:55:21
Ниво: Newbie

Групи: Registered

Поврзани: 15.10.2010
Пораки: 2
Локација: veles
Здраво
Еве ме и мене, да го срушиме ДПМНЕ.
Дајте отворајте повеке точки и помагајте повеќе на луѓето кои се загрозени од Владетелството на ДПМНЕ.
Дајте анализирајте и собирајте ги случаите во корумпираното судство и продадените судии како и останатите државни институции како што се здравство, образование па и полицијата односно МВР.
Дајте да се организираме, дајте од зборови да преминеме на дела.
tribrata
#46 Испратено : понеделник, 25 октомври 2010 19:06:33
Ниво: Newbie

Групи: Registered

Поврзани: 25.10.2010
Пораки: 0
Локација: Stip
Zdravo i od tri brata

Eve me i mene na forumov i ja sum nov na ovoj forum i ova mi e prv komentar. Mi se dopaaga sto mnogu komentari se davat i vo site se iznesuva da gi srusime VMRO-cite. Moeto mislenje e deka so ovoj nacin samo mozeme da dobieme nekoj clen poveke a nikako ne ke mozeme da gi srusime samo so pisuvanje po forumi mislam deka mnogu poveke ke se postigne so deluvanje direktno na teren so pomaganje na lugeto koi se kompletno unisteni od nenarodnoto i nedemokratskoto vladeenje na VMRO.
Primer za deluvanje i pribiranje na clenovi i mnogu mnogu poeni ke se dobijat dokolku se pomogne na lugeto koi vo 21 vek seuste ziveat na sveka bez greenje i topli prostorii kako sto e primerot vo seloto Lakavica Stipsko.
Napomenuvam deka covekot zivee sam, prima mnimalna socijalna pomos a psihicki ne e vo sostojba sam da se grizi za sebe. Vo nekolk navrati mu imam pomognato ama toa e mnogu malku a ja kako poedinec i samiot sum vo sostojba tolku da mu pomognam.
marsovec
#47 Испратено : петок, 29 октомври 2010 15:26:47
Ниво: Newbie

Групи: Registered

Поврзани: 25.04.2010
Пораки: 55
Локација: Скопје
Navistina na VODENICA DPMNE se kako mali deca....no ne e nitu keif da gi meles.....somelena im e sivata masa...Inaku deka se autsajderi vo odnos na se zto znaci siva masas...toa e poveke od ocigledno i poznato...Od tuka se i frustraciite na frustriranive...pa i na Ovcarot na nivno celo...Flapper Flapper Ako se javat uste na forumot...ke ima li DPMNE ovci??? Ne gi biva navistina...a i ja sramat tokmu makedonskata nacija...i drzava...Cursing Cursing
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА
bregalnicki
#48 Испратено : сабота, 30 октомври 2010 00:51:03
Ниво: Newbie

Групи: Registered

Поврзани: 21.06.2010
Пораки: 40
Локација: Делчево , с.Ѕвегор
Предлог,сугестија до трите брата.

Верувам дека многу од нас ќе помогнат за наведеното од твоја страна.Прво треба да
идеш во некоја од банките и отвориш жиро сметка на името на тој човек воЛакавица.
Заради точноста и верноста дека е отворена таква сметка на тоа лице ќе треба потврдата од банката да ја наведеш тука со бројот и датумот на штембилот во која е отворена жиро сметката заведена во деловоден протокол заради тоа дека се работи стварно за тој човек и средствата одат на негова сметка а не за некоја измама.
Треба да се покрене акција од форумџиите и секој според својата можност ќе донира кој колку може.

SiempreMKD
#49 Испратено : четврток, 04 ноември 2010 02:23:32
Ниво: Newbie

Групи: Registered

Поврзани: 02.11.2010
Пораки: 0
Локација: In the middle of nowhere
Прочитав коментар дека демек овде се појавуваат само веродостојни информации а првиот коментар од пред неколку дена што го напишав го нема никаде!!! А таму ке се пронајдат одредена група на луѓе, ако не друго барем поддржувачите на СДСМ ке добијат информација!!!
marsovec
#50 Испратено : четврток, 25 ноември 2010 15:59:33
Ниво: Newbie

Групи: Registered

Поврзани: 25.04.2010
Пораки: 55
Локација: Скопје
Да ги срушиме со платеници од ДПМНЕ кои веднаш елиминираат опозиционо настроени коментари и учесници на форумот??? Демократијата сепак дека е според вкусот на ОВЧАРОТ...А и селективност постои...Тоа сепак не е за чудење...целатра држава се селектира...дали ова зависи од НАРОГОТ...кој да беше како што треба...немаше да дозволи тормозења од страна на власта и нејзините ВЛАститутки...
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА
h.m.
#51 Испратено : петок, 26 ноември 2010 10:29:26
Ниво: Newbie

Групи: Registered

Поврзани: 26.11.2010
Пораки: 0
Локација: skopje
da dojdeme ama da ne bideme samo dvajca bez trojca.Gebelsovata masinerija na dvaeset i prviot vek exspresno se aktivira.Da ne ostaneme so prstite vo usta.
cakmak
#52 Испратено : четврток, 02 декември 2010 04:07:31
Ниво: Newbie

Групи: Registered

Поврзани: 02.12.2010
Пораки: 0
Локација: Skopje
"Prirodata e posilna od se!"
A prirodno e da padnat,ja znaete onaa, "koj visoko leta-nisko paga"
a tie ne da letkaa,i daaleku povisoko preletaa od dozvolenoto
pa cirkus se storija,poim od pojma si nemaat=aber nemaat !
Pa kaj se prakalo bre civilna policija vo parlament eeeeej ! ? !
Predsedatelot na sobranieto,ne znae sto se slucuva,a pa duri ni pravilata ne gi znae
Uzas,uzas e toa sto se sluci,pa pocnaa sega da prodavaat sila
Pa na A1,pa so onoj covekon kutriot sto go reketiraat

Luge,veruvajte strav me faka vesti da sednam da izgledam.
Boze pomagaj,spasi ne od prokletnicive DPMNovski !
ruse
#53 Испратено : понеделник, 06 декември 2010 00:46:52
Ниво: Newbie

Групи: Registered

Поврзани: 06.12.2010
Пораки: 0
Локација: skopje / vlae
Актуелната влада мора да падне што е можно поскоро,бидејќи свесно ја изолираат Македонија за непречено да ги рекетираат граѓаните.
Надворешната политика ни е сведена на 0 и ја губиме трката кон евроатланската интерграција.
Како прави патриоти мораме да превземеме иницијатива да ја симнеме оваа влада која повеќе од јасно работи против интересите на Македонија и притоа глуми патриотизам.
summum jus summa saepe injuria
ruse
#54 Испратено : среда, 29 декември 2010 01:11:07
Ниво: Newbie

Групи: Registered

Поврзани: 06.12.2010
Пораки: 0
Локација: skopje / vlae
[quote=cakmak]
Цитат:
"Prirodata e posilna od se!"

Za zal ne e taka drugar
summum jus summa saepe injuria
Корисници кои ја гледаат оваа тема
Guest (2)
3 Страници<123
Скокни  
Не Можете да поставувате нови теми во овој форум.
Не Можете да одговарате на теми во овој форум.
Не Можете да ги бришете вашите пораки од овој форум.
Не Можете да ги уредувате вашите пораки во овој форум.
Не Можете да креирате анкети во овој форум.
Не Можете да гласате во анкети на овој форум.

Theme by (SDSM)
Овозможено од {0} Верзија {1} YAF 1.9.403 beta | YAF © 2003-2009, Yet Another Forum.NET
Страницата беше креирана за 0,216 секунди.