Вистината за Македонија

петок, 27 февруари 2015, 20:00

Прес конференции, транскрипти и други материјали на тема #ВистинатаЗаМакедонија

#38 Чесните во ДУИ да ја напуштат криминалната Влада и да поддржат преодна

#37 Груевски го прислушувал и граѓанскиот сектор

#36 Има зошто Ставрески седел во Владата на Груевски

#35 Лично Никола Груевски стои зад огромниот криминал во Скопје 2014

#34 Ќе вадиме докази додека не го извадиме Груевски од Владата

#33 Груевски тајно се пазарел за името, преговарал Мијалков

#32 Никола Груевски е креаторот на кризите во Македонија

#31 Никола Груевски стои зад сите скандали

#30 Десет причини за истрага за смртта на Младенов

#29 Груевски се обидел да ја убие вистината за Мартин Нешковски

#28 Мијалков, братучедот на Груевски, стои зад СГС и милионите

#27 Еве ги доказите дека УБК прислушувала за Никола Груевски

#26 Груевски нарачал пазар со ДУИ за Законот за бранители

#25 Милионот кај Ивона, Груевски и Мијалков пресудиле за Сопот

#24 Груевски вработувал во МТВ, уредувал во Сител и Канал 5, пишувал во Вечер

#23 Груевски го уништувал Центар, да излеземе за спас на ГТЦ

#22 Слушнете какви нелуѓе газеле во Штип

#21 Нарачани апсења, атрактивни парцели, криминал во Охрид

#20 Нема правда, ниту државен систем

#19 Докази за насилствата на Талески и власта на Груевски врз битолчани

#18 Падна и најсакана маска на „патриотот“ Груевски

#17 Со леснотија делеле огромни казни, рушеле и затворале фирми во Прилеп

#16 Кеш и бандити за Груевски да го освои Куманово

#15 Директни докази откриваат корупција на Мијалков и поддршка од Груевски

#14 Груевски е фатен во мега корупциски тендерски скандали

#13 Груевски лажел за неговите парцели на Водно и за Космос

#12 Тројца од врвот на власта се обвинители и судии

#11 Силни притисоци, рекет, местенки на Груевски да ја добие Струмица

#10 Груевски немал мерка колку му е доволно

#9 Паѓале договори за бришење докази и нудење поткуп

#8 Оставка од Груевски и преодна Влада за излез од кризата

#7 Почнуваме да ги разобличуваме изборните грабежи на Груевски

#6 Соработници на Груевски потврдуваат криминали и економска катастрофа 

#5 Груевски одмазнички го срушил Космос на Фијат Цаноски

#4 Медиумски масакр преку УБК, масовно се прислушувани новинари

#3 Слушнете ужас, местат апсење и изживување врз Љубе Бошкоски

#2 Нови скандалозни докази: Упад на Груевски во судството

#1 Докази од мега скандал: Груевски и Мијалков прислушувале 20 000 луѓе‏