НАЈНОВИ ВЕСТИ

E - Информатор


Новости

03.01.2016

И во новата година "Курир" молчи за приходите од 1.3 милиони евра

Поминаа три недели откако СДСМ објави за милионските приходи на провладиниот "Курир." Дваесет и еден ден "Курир" молчи. Што крие "Курир"? До кога ќе молчи? Повеќе »

31.12.2015

Каде завршуваат парите на вистинските земјоделци?

Фамозната и контроверзна Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој односно позната како платежна агенција и понатаму молчи. Ниту одговара на нашите писмени барања ниту одговара пред јавноста. Повеќе »

31.12.2015

ВМРО-ДПМНЕ го одолговлекува комплетирањето на ДИК и го минира изборот на Генерален секретар

На синоќешната седница на ДИК, претставниците на ВМРО-ДПМНЕ побараа одложување на изборот на Генерален секретар на ДИК, во моментите кога требаше да се одлучи помеѓу тројца кандидати коишто имале најмногу бодови, согласно објавениот Оглас и утврдениот Правилник Повеќе »

31.12.2015

Медиумските курири на Груевски со милионски приходи

“Радио слободна Македонија” треба да одговори каже како е можно со само 1 вработен да оствари приходи од 242.000 евра? Повеќе »

31.12.2015

На кој начин провладината “Република” се стекнала со приходи од 1.1 милион евра?

"Република" и останатите медиумски курири на уредникот во заминување Никола Груевски не кажуваат од каде им се милионите на нивните сметки Повеќе »

31.12.2015

И Нова Година дојде а "Курир" уште молчи за милионските приходи

Поминаа осумнаесет дена откако СДСМ објави за милионските приходи на провладиниот "Курир." Осумнаесет дена "Курир" молчи. Што крие "Курир"? Повеќе »

30.12.2015

Хируршките одделенија во Велешката болница се во катастрофална состојба

Поради тоа се повеќе пациенти од Велес и околината за основни хируршки зафати се препраќаат во Клиничкиот центар во Скопје. Дури и пациентите кај коишто се извршени интервенции се препраќаат во Скопје Повеќе »

30.12.2015

Бакрачески и ДПМНЕ одбија 47 амандмани на СДСМ за подобар живот на охриѓани

Градоначалникот Бакрачески не беше присутен на оваа седница на којашто се расправаше за Програмите на секторите на општината, Програмите на Јавните претпријатија за работа за наредната година и Буџетот на општина Охрид Повеќе »

30.12.2015

Груевски е фатен, му дал 186 хектари пасиште на Миленко

Никола Груевски во 2009 година на својот близок соработник, водителот Миленко Неделковски, му дал 186 хектари пасиште на 10 години во село Долно Чичево и село Подлес. Повеќе »

30.12.2015

Дали пропагандата на Груевски се плаќа со пари на граѓаните?

Преку проектот Вистината за Македонија, јавноста дозна НВСП е основач на агенцијата за обезбедување СГС, зад којашто лично стои Мијалков Повеќе »

Предходни      10  11  12  13  14  15  16  17  18  19    Следни

СДСМ