НАЈНОВИ ВЕСТИ

E - Информатор


Новости

01.02.2016

Милионите кај провладините медиуми ја потврдија потребата за регулација на медиумскиот простор

Милионите на сметките на Сител, Алфа и Канал 5, пари на граѓаните, се една од причините зошто без да се обезбедат услови за објективно известување во медиумите не се можни фер и регуларен предизборен и изборен процес Повеќе »

01.02.2016

Офицерски дом да биде вратен во трајна сопственост на битолчани!

Ги повикуваме сите битолчани, да ни се придружат на протестот во среда, 03.02.2016 , во 18 часот, заедно да се избориме за Офицерски Повеќе »

31.01.2016

Во Македонија ќе има слободни, фер и демократски избори, но не на 24-ти април

Да не се плашеше од фер избори Груевски немаше да ја кочи имплементацијата на клучните сегменти од Договорот од Прижино и ќе прифатеше прочистување на избирачкиот список и регулација на медиумите. Повеќе »

31.01.2016

Груевски е сноним за корупцијата што однесе безброј работни места

Како синоним за корупција, криминално владеење и промашени економски политики во изминатите 10 години Никола Груевски е последниот што може да зборува за вработувања и инвестиции. Повеќе »

31.01.2016

Груевски и соработниците ќе ги вратат украдените пари и ќе одговараат

Јавниот долг изнесува 4 милијарди и 224 милиони евра, односно 47% од БДП!
Тоа е историски највисок износ на јавниот долг од осамостојувањето на Р.Македонија.
Повеќе »

31.01.2016

ВМРО-ДПМНЕ не може да го реши проблемот со загадувањето

ВМРО-ДПМНЕ крајно неодговорно го игнорира проблемот со загадениот воздух што секојдневно го дишат граѓаните затоа што за 10 години покажа дека ниту сака ниту може да го реши. Повеќе »

31.01.2016

49 дена молк во институциите за милионите на медиумските курири

Што значи молкот на институциите за милионите на медиумите на Никола Груевски? Дали со пари на граѓаните се плаќа креирањето на лажната реалност со цел да ги заштитат криминалите и провизиите на Груевски и фамилијата? Повеќе »

30.01.2016

Борбата за спас на Офицерскиот дом во Битола продолжува

На вчерашната седница побаравме Советот на Битола да изгласа препорака за да се запре продажбата на истиот, да остане во сопственост на Р Македонија и со средства од буџетот на Р Македонија да се реконструира Повеќе »

30.01.2016

СДСМ Струмица: Дури 79% од младите сакаат да се иселат од Македонија

Тоа е потврдено и во меѓународните извештаи. Поради погрешните „дил-ориентед“ политики на Никола Груевски 626.312 граѓани си заминале од Македонија, пред се млади, образовани луѓе, според Светска банка Повеќе »

30.01.2016

ВМРО-ДПМНЕ ги задолжува граѓаните по 3 милиони евра секој ден

ВМРО-ДПМНЕ нека им објасни на граѓаните зошто ги задолжува секој ден со нови 3 милиони евра кога Ставрески изјави дека со 270 милиони евра од еврообврзницата се обезбедени пари за пензии, сибвенции и социјални трансфери Повеќе »

Предходни    1  2  3  4  5  6  7  8  9  10    Следни

СДСМ