НАЈНОВИ ВЕСТИ

E - Информатор


Прес конференции

04.02.2016

Груевски е вистински газда на режимските медиуми

Медиумскиот мрак, пропагндаата, виртуелната реалност што не постои е платена со парите на граѓаните Повеќе »

03.02.2016

2000 граѓани во Струмица добиле решенија за присилна наплата на радиодифузна такса за МРТ

Најголем дел од решенијата се неосновани затоа што таксата била платена, а тие сега ќе мора да се малтретираат и да го докажуваат тоа пред шалтерите на Управата за јавни приходи. За жал, ова не е прв пат. Минатата година повеќе илјади граѓани се соочија со овој проблем Повеќе »

03.02.2016

Владата веднаш да ја поништи одлуката за продажба на Офицерски дом - Битола

Усната изјава со која Груевски се повлече од продажбата на Офицерскиот дом ништо не значи бидејки на овој човек не може да му се верува Повеќе »

03.02.2016

Не дозволуваме шверцерски да се протне одлуката за нов универзитет

СДСМ и опозицијата нема да дозволат создавање на нови факултети чија единствена цел е вдомување на партиски јуришници на ВМРО-ДПМНЕ Повеќе »

03.02.2016

Од чистење на канали до нова телевизија: Како Груевски го награди Кочан со близу 700.000 евра

Уште еднаш се потврдува дека медиумскиот мрак, пропагандата и медиумските хајки се платени со пари на граѓаните.Сеад Кочан кој е сопственик и на Трансмет и на ТВ „Нова“ гледаме дека само во една година добил близу 700 000 евра буџетски пари Повеќе »

02.02.2016

Заев по средбата со Села и Мемеди: Согласни сме, императив се фер избори

Сакаме да ги информираме граѓаните дека оваа заеднички иницирана средба е во духот на потврда на нашите заеднички ставови, веќе соопштени пред јавноста, а тоа е дека сите заедно стоиме на гледиштето дека на 24 април е невозможно да се оди на избори, заради неисполнетост на условите, но и истовремено ми е драго што заедно негуваме ставови дека императив за иднината на Република Македонија се фер, регуларни, демократски и слободни избори Повеќе »

02.02.2016

Кирацовски: Ден по инцидентот во Куманово, 2.600.000 евра за Сител, Канал 5 и Алфа

На Сител власта на Груевски префрлила над 930.000 евра, на Алфа над 930.000 евра, на Канал 5 над 820.000 евра! Додека семествата на загинатите полицајци беа во болка, стотици семејства лелекаа по домовите, јавноста се прашуваше што се случува, Груевски мислел на милионите народни пари за Сител, Алфа и Канал 5? Што платил Груевски? Повеќе »

01.02.2016

Офицерски дом да биде вратен во трајна сопственост на битолчани!

Ги повикуваме сите битолчани, да ни се придружат на протестот во среда, 03.02.2016 , во 18 часот, заедно да се избориме за Офицерски Повеќе »

01.02.2016

Кирацовски: Груевски дал 13 милиони евра народни пари на Сител, Канал 5 и Алфа за само 3 години!

Сител добила над 5 милиони евра, Канал 5 речиси 4 милиони евра, Алфа над 4 милиони евра! Затоа Груевски не го симнуваат од екран, затоа лажат и ја кријат вистината за власта од граѓаните и затоа без медиумска регулација избори нема да има! Повеќе »

Предходни    1  2  3  4  5  6  7  8  9  10    Следни

СДСМ