НАЈНОВИ ВЕСТИ

E - Информатор


Активности

19.01.2016

Претседателот Заев на Водици заедно со граѓаните

Тој и лично ја испрати пораката за верба во силата што постои во секој човек за исчекор кон подобра иднина за сите и за Република Македонија Повеќе »

19.01.2016

Заев: Повикувам на здружување за спас на Македонија

Го повикувам целиот демократски свет, сите демократски сили во државата, сите интелектуалци, новинари, сите борци за слобода и демократија на заедничко здружување во една заедничка платформа за спас на Македонија. Македонија мора да ја врати слободата и демократијата! Повеќе »

19.01.2016

Претседателот Заев со честитка за Богојавление - Водици

Овој празник на духовното раѓање нека `не поттикне и охрабри сите да одговориме несебично на нашите свети обврски за заштита на вистината и правдата Повеќе »

18.01.2016

Едногласна одлука на СДСМ и здружената опозиција: Не учествуваме на избори на 24 април

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев доби едногласна поддршка од коалициските партнери од здружената опозиција. Повеќе »

18.01.2016

Извршниот одбор на СДСМ потврди, Не се прифатливи избори без слободни медиуми и без прочистен Избирачки список

СДСМ ќе продолжи да се бори за создавање на фер и демократски услови за одржување на изборите со сите демократски средства што ни стојат на располагање Повеќе »

18.01.2016

(Видео) Сугарески: Доаѓа крајот на криминалната, фамилијарна, недемократска власт

Оставката на Никола Груевски е уште една потврда дека во изминатите изборни циклуси се случуваа изборени грабежи и во Македонија немаше ниту фер, ниту слободни, ниту демократски избори. Однесувањето на Никола Груевски потврдува дека се плаши и бега од слободни, фер и демократски избори Повеќе »

18.01.2016

Тендерско - партиска Програма на Министерството за култура

Имаме сознанија дека комисиите не биле самостојни во изборот на автори кои треба да добијат пари за проекти. Конечните верзии на т.н проекти се кроеле во партиски штабови и во кабинетот на Канчевска Милевска. Една од најважните мерки на СДСМ во Програмата е Реформа на системот на финансирање на културата Повеќе »

16.01.2016

Ременски во прифатниот центар Табановце: Завршени повеќе активности за подобрување на условите

Денеска сум во посета на прифатниот транзитен центар – Табановце, со цел да се направи увид во сите активности коишто се од надлежност на Mинистерството за труд и социјална политика Повеќе »

16.01.2016

Спасовски со српскиот колега во Гевгелија: Ја продлабочуваме соработката

Го потврдуваме нашето пријателство. Бегалската криза е заеднички проблем и ќе го решаваме заедно со земјите од ЕУ Повеќе »

16.01.2016

Николовски: Директорката на Платежната агенција си го вработила братот во агенцијата

Дали овој нов пример за непотизам е награда од премиерот во заминување Никола Груевски за послушноста и сервилноста на директорката на Платежната агенција, Билјана Вуковиќ на штета на вистинските земјоделци? Повеќе »

Предходни      5  6  7  8  9  10  11  12  13  14    Следни

СДСМ