НАЈНОВИ ВЕСТИ

E - Информатор


Активности

28.01.2016

Поради бојкотот и блокадата од ВМРО-ДПМНЕ, Анкетната не функционира

На истекот на крајниот рок за работа на Анкетната комисија за скандалот со прислушкувањето сакам да ја известам јавноста дека Анкетната комисија, заради бојкотот и блокадата од страна на ВМРО ДПМНЕ, не успеа да ја исполни својата функција Повеќе »

28.01.2016

(Видео низ Гази Баба) Заев во вас ја гледаме иднината

Децата се деца и овде и во Центар. Груевски и Ахмети ги делат луѓето со нивен наводен национализам, а се поддржуваат во власта и бизнисите Повеќе »

28.01.2016

Николовски: Никој нема да манипулира со вистинските земјоделци

СДСМ ќе ги зголеми субвенциите на 160 милиони евра годишно, заеднички ќе се договараат откупните цени, ќе има ревизија на државното земјоделско земјиште и негово доделување на вистинските земјоделци Повеќе »

28.01.2016

Манчевски: Итни мерки против загадениот воздух во Скопје!

Советничката група на СДСМ и коалицијата денес ќе поднесе иницијатива за редовна седница со единствена точка на дневниот ред за разгледување на предлог мерки за намалување на загаденоста Повеќе »

28.01.2016

Власта го продава Офицерскиот дом во Битола

Во својата безидејност, ВМРО-ДПМНЕ донесе скандалозна одлука, погубна за градот Битола и неговите граѓани. Повеќе »

28.01.2016

(Видео) Николов: Собранието, а не Владата да ги контролира финансиите и задолжувањето

Ова Собрание треба да ја зајакне фискалната контрола на Владата, а потоа и на другите субјекти. За изминативе 3 години Владата потрошила 312 милиони евра повеќе од она што го донела како фискална стратегија кон која што треба да се придржува. Секој граѓанин за овие 7 години Владата го задолжила со нови илјада евра. Предлагаме фискалната стратегија да ја носи Собранието на Република Македонија Повеќе »

28.01.2016

Граѓаните од Крива Паланка порачаа: Доаѓа времето на промени!

Нашата политика ќе биде враќање на средната класа, отворање на нови работни места, зголемување на минималната плата. Да ги задржиме младите дома и да градиме заедничка иднина Повеќе »

27.01.2016

Ќе ги повлечеме забелешките за методологијата, доколку прифатат реформа на медиумите

СДСМ е подготвен да ги повлече своите забелешки во однос на методологиите за прочистување на Избирачкиот список, доколку останатите учесници во преговорите се подготвени да ги прифатат предлозите на меѓународната заедница за реформа на медиумскиот сектор Повеќе »

27.01.2016

Кривична пријава за злоупотребите на Цветков

Секој што го прекршил законот мора да одговара. Пред законот сите мора да бидат еднакви Повеќе »

27.01.2016

Претседателот Заев се сретна со претседателот на бугарската Социјалдемократска партија, Александар Томов

Покрај сите предизвици со коишто се соочуваме ние сме целосно подготвени на слободни, фер и демократски избори да ја промениме оваа недемократска власт. Заедно со граѓаните изготвивме сериозна, остварлива Програма којашто ќе донесе промени во општеството на секое поле Повеќе »

Предходни    1  2  3  4  5  6  7  8  9  10    Следни

СДСМ