НАЈНОВИ ВЕСТИ

E - Информатор


Активности

01.02.2016

Кирацовски: Груевски дал 13 милиони евра народни пари на Сител, Канал 5 и Алфа за само 3 години!

Сител добила над 5 милиони евра, Канал 5 речиси 4 милиони евра, Алфа над 4 милиони евра! Затоа Груевски не го симнуваат од екран, затоа лажат и ја кријат вистината за власта од граѓаните и затоа без медиумска регулација избори нема да има! Повеќе »

01.02.2016

Ременски во дебарско: На Македонија и треба премиер домаќин, и треба Зоран Заев

На Македонија и е потребна домаќинска власт и премиер домаќин. Таков премиер може да биде само Зоран Заев, човекот којшто раководи со најуспешната, најтранспарентната и фискално најстабилната општина во Р.Македонија, општина Струмица Повеќе »

01.02.2016

Николовски во Маврово Ростуше: Додека вие немате огрев, фамилијата извезува дрва во Грција

Ветуваме домаќинско, транспарентно и одговорно работење. Нашата цел е Македонија да биде земја со бројна и економски стабилна средна класа, наместо општество со мала група богати и мнозинство сиромашни граѓани Повеќе »

31.01.2016

Кирацовски во Новаци: Граѓаните сакаат промени, остануваат уште условите за фер избори

Нема да ги изневериме граѓаните, нема да дозволиме уште едни криминални избори коишто оваа власт планира да ги организира на 24 април. Ние на тие избори, во услови на непрочистен избирачки список и узурпиран медиумски простор, нема да учествуваме Повеќе »

31.01.2016

Спасовски во демирхисарско: Заедно ја менуваме ненародната власт, назад нема!

Погрешните и уништувачки политики на ВМРО-ДПМНЕ со коишто се штитат бизнисите на фамилијата на власт се причината за сите овие проблеми. Наместо да се грижат за граѓаните, тие се грижат за своите интереси. Над 5 милијарди евра се изнесени од Македонија во последните 10 години. Со овие пари може да се подобри општественото живеење Повеќе »

31.01.2016

Наумов: Потребни се 2 години без корка леб за покривање на долговите од власта!

Недозволиво е Ставрески секојдневно да ги задолжува граѓаните со по 3 милиони евра, луѓето да се мачат по вакви непроодни патишта. Со ваков износ од 3 милиони евра, проблемот што вие го имате се решава за еден ден Повеќе »

30.01.2016

Соработници на Јанкулоска и на Мијалков почнаа да ни реферираат за криминалот во МВР

Интервју на министерот за внатрешни работи на Република Македонија и генерален секретар на СДСМ, Оливер Спасовски за неделникот Фокус Повеќе »

30.01.2016

Наумов: ВМРО-ДПМНЕ ги задолжи граѓаните со историски најголем јавен долг над 4 милијарди евра

Само во овие последни месеци, односно во последните 90 дена од минатата година, оваа Влада не задолжувала по 3 милиони евра дневно. Доколку не успеевме да ја преполовиме еврообврзницата задолжувањето ќе беше по 6 милиони евра дневно Повеќе »

30.01.2016

Бочварски: Новиот воз застана, не може да вози по катастрофа шини!

Каде е сега Груевски да се слика до новиот воз што 3 месеци стои во место. На ова предупредивме. За цела деценија мандат, Груевски не обнови километар пруга! Повеќе »

30.01.2016

Кирацовски во Могила: 2016 е година на промени

Со новата Влада на СДСМ земјоделците ќе добиваат навремени, наменски и стимулирачки субвенции Повеќе »

Предходни    1  2  3  4  5  6  7  8  9  10    Следни

СДСМ