НАЈНОВИ ВЕСТИ

E - Информатор


Интервјуа

03.02.2016

Претседателот Заев гостин во Нова дебата на Нова

Претседателот на СДСМ Зоран Заев гостин во емисијата „Нова Дебата“ на порталот НоваТВ Повеќе »

03.02.2016

Интервју на заменик министерот за финансии Наумов за Капитал

Интервју на заменикот министер за финансии и претседател на Комисија за финансии на СДСМ, Кире Наумов за Капитал Повеќе »

30.01.2016

Соработници на Јанкулоска и на Мијалков почнаа да ни реферираат за криминалот во МВР

Интервју на министерот за внатрешни работи на Република Македонија и генерален секретар на СДСМ, Оливер Спасовски за неделникот Фокус Повеќе »

24.01.2016

Интервју на заменик министерот за финансии Наумов за Радио Слободна Европа

Интервју на заменикот министер за финансии и претседател на Комисија за финансии на СДСМ, Кире Наумов за Радио Слободна Европа Повеќе »

21.01.2016

Шекеринска гостин во 360 степени на Алсат-М ТВ

Интервју со Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска во емисијата „360 степени“ на Алсат-М Телевизија Повеќе »

20.01.2016

Шилегов гостин во Топ тема на Телма

Портпаролот на СДСМ и пратеник во Собранието на Република Македонија Петре Шилегов гостин во емисијата Топ тема на телевизија Телма Повеќе »

19.01.2016

Шилегов гостин во Отворено на 24 Вести

Портпаролот на СДСМ и пратеник во Собранието на Република Македонија Петре Шилегов гостин во емисијата Отворено на 24 Вести Повеќе »

13.01.2016

Заев: Во моментов нема услови за фер избори

Интервју на претседателот на СДСМ, Зоран Заев за Призма Повеќе »

12.01.2016

(Видео) Заев за Канал 5: Фер избори е императивот на Договорот од Пржино, не датумите

Интервју на претседателот на СДСМ Зоран Заев во Дневникот на Канал 5 Повеќе »

Предходни    1  2  3  4  5  6  7  8  9  10    Следни

СДСМ