НАЈНОВИ ВЕСТИ

E - Информатор

Собраниски активности

(Видео) Шилегов: Формирате контра-анкетна комисија за да не се соочите со вистината за вашите криминали

Одбирате да формирате контра анкетна комисија затоа што не сакате да се зборува за стравот, срамот и кукавичлукот на Никола Груевски, Гордана Јанкуловска, Зоран Ставрески, Сашо Мијалков, Миле Јанакиевски, Мартин Протугер. Затоа што ја изгубивте битката во јавноста со кукавичкото појавување на Никола Груевски на постојната анкетна комисија за скандалот со прислушкувањето. Затоа што е срамота претседател на Влада и претседател на владејачка партија да се крие од јавноста, рече пратеникот Петре Шилегов во однос на предлогот на одлука за избор на претседател, потпретседател и членови на Анкетната комисија за скандалот со Фабриката за фалсификување на лични карти, пасоши, афери и други документи

 

 

 

Назад »

среда, 13 јануари 2016СДСМ